Blog

Dziecko kontra jedzenie – czyli jaki catering zamówić na kinderparty?

Każdy rodzic chce, aby urodziny jego pociechy były wyjątkowe. Nikt w końcu nie cieszy się z kolejnego kroku w dorosłość tak jak właśnie dzieci. Ich zdecydowana większość pragnie dużego przyjęcia z licznymi atrakcjami, na które przyjdzie cała szkoła, wszyscy znajomi z podwórka, no i oczywiście ukochana rodzina! Dla dziecka brzmi to jak świetna zabawa, dla rodziców – jak perspektywa kilku godzin spędzonych w kuchni na przyrządzaniu różnych potraw. Na taką okoliczność zdecydowanie warto zamówić catering, aby zaoszczędzony czas móc wykorzystać np. na wykonanie dekoracji lub planowanie zabawy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy więc, na co zwrócić uwagę podczas zamawiania usługi dostarczenia jedzenia na kinderparty.

Czytaj Więcej

Jaki catering zamówić na event dla seniorów?

Kto powiedział, że tylko młodzi mogą się bawić? Z pewnością nie przedstawiciele branży eventowej! Wydarzenia i zabawy organizowane z myślą o seniorach to świetny pomysł na aktywizowanie właśnie tej grupy społecznej. Wszelkiego rodzaju festyny, spotkania z autorami lub wystawy pozwalają na kreatywne zagospodarowanie wolnego czasu, którego osoby starsze zazwyczaj mają bardzo dużo. Podczas organizowania eventu dla seniorów warto jednak mieć na uwadze zamówienie odpowiedniego cateringu. Osoby starsze mają w końcu zupełnie inne potrzeby żywieniowe. W dzisiejszym wpisie skupimy się więc na tym, co powinno znaleźć się w cateringu na event organizowany dla seniorów.

Czytaj Więcej

Czym charakteryzuje się catering kanapkowy?

Kanapki są nieodzownym elementem śniadań i kolacji w wielu domach. Podawane w przeróżnych postaciach po prostu królują na stołach dzięki swoim nieograniczonym kombinacjom smakowym. Dodatkowo są szybkie w przygotowaniu. Obecnie kanapki doczekały się renesansu i serwowane są zarówno podczas spotkań z kontrahentami, jak i na konferencjach biznesowych. Dlatego firmy dowożące posiłki na wybraną okoliczność wprowadziły usługę cateringu kanapkowego. Istnieje także rozwiązanie typu finger food, czyli catering z przekąskami na “jeden raz”. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, na czym polegają obie usługi.

Czytaj Więcej

catering firmowy

Na jakie rodzaje wydarzeń warto zatrudnić catering?

Organizowanie jakiegokolwiek wydarzenia z udziałem wielu osób często okazuje się nie lada wyzwaniem. Należy ustalić dogodny termin, pamiętać o adekwatnym przygotowaniu wnętrza, zadbać o nagłośnienie, dobrą rozrywkę i wiele innych szczegółów. Dlatego dopięcie wszystkiego na ostatni guzik może okazać się bardzo czasochłonne i stresujące. Aby temu wszystkiemu sprostać, warto powierzyć pewne kwestie organizacyjne firmom zewnętrznym – np. wyżywienie i obsługę kelnerską. W dzisiejszym artykule powiemy o więc wydarzeniach, na których catering okaże się pomocnym rozwiązaniem. artykule.

Czytaj Więcej

 

finger food

Czym jest finger food i jakie ma zastosowanie?

Pyszne jedzenie to – tuż po odpowiednim towarzystwie – najważniejszy aspekt udanego przyjęcia. Organizacja spotkania nie zawsze musi się wiązać z czasochłonnym przygotowaniem skomplikowanych dań. Wystarczy przygotować kilka rodzajów drobnych przekąsek, a każdy z gości znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Przekąski takie można zjeść bardzo szybko i często nie potrzeba do nich specjalnej zastawy czy sztućców. Czym wyróżnia się tzw. finger food i w jakich okolicznościach ma zastosowanie? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Czytaj Więcej

grill catering

Jak grillować w zdrowy sposób?

Pogoda coraz bardziej zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wraz z rozpoczęciem sezonu letniego, częstym sposobem przyrządzania potraw staje się grillowanie. Część osób spożywa dania z grilla oferowane przez catering na pikniku, inni preferują samodzielnie przygotowywać posiłki. Spotkania ze znajomymi lub rodziną to nie tylko okazja do wspólnie spędzonego czasu, ale także do przygotowania różnego rodzaju mięs i innych pysznych potraw. Tylko czy taka forma obróbki termicznej może wpisywać się w zdrowy styl życia?

Czytaj Więcej

© mazowszak-catering.pl 2022 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.