Dziecko kontra jedzenie – czyli jaki catering zamówić na kinderparty?

Każdy rodzic chce, aby urodziny jego pociechy były wyjątkowe. Nikt w końcu nie cieszy się z kolejnego kroku w dorosłość tak jak właśnie dzieci. Ich zdecydowana większość pragnie dużego przyjęcia z licznymi atrakcjami, na które przyjdzie cała szkoła, wszyscy znajomi z podwórka, no i oczywiście ukochana rodzina! Dla dziecka brzmi to jak świetna zabawa, dla rodziców – jak perspektywa kilku godzin spędzonych w kuchni na przyrządzaniu różnych potraw. Na taką okoliczność zdecydowanie warto zamówić catering, aby zaoszczędzony czas móc wykorzystać np. na wykonanie dekoracji lub planowanie zabawy. W dzisiejszym wpisie podpowiemy więc, na co zwrócić uwagę podczas zamawiania usługi dostarczenia jedzenia na kinderparty.

NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCY KLIENCI, CZYLI… DZIECI

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dzieci są wyjątkowo wymagającymi klientami. Im młodsze one są, z tym mniejszym oporem wyrażają swoje niezadowolenie. Dzieci – a zwłaszcza kilkuletnie maluchy – nie przepadają również za potrawami o niezachęcającej prezencji. Ich uwagę przyciągają przede wszystkim kolorowe dania, nie wspominając o tortach i innych barwnych łakociach. Dzieci mogą więc łypnąć z niechęcią na talerze z pysznymi roladkami, kotlecikami i sałatkami, aby zacząć zajadać się słodkościami.

Warto również mieć na uwadze fakt, iż dzieci nie mają takiego obycia w spotkaniach towarzyskich, jak dorośli. Co to oznacza? Nawet starszaki – czyli dzieci w wieku szkolnym – mogą mieć problem ze zręcznym operowaniem sztućcami. Często nie wiedzą również, jak jeść poszczególne potrawy, więc pomagają sobie dłońmi. Efekt? Starannie przygotowany przez firmę cateringową stół już po kilku godzinach może zacząć przypominać prawdziwe pobojowisko, a ubranka dzieci nadają się już tylko do prania.

ROZWIĄZANIE? CATERING FINGER FOOD!

Catering finger food może okazać się świetnym rozwiązaniem problemu zarówno nieatrakcyjnego dla dzieci jedzenia, jak i bałaganu na stole. Są to niewielkie przekąski, którymi można delektować się bez konieczności sięgania po sztućce. Zazwyczaj wystarczają one na dwa lub trzy kęsy. Oferowane przez cateringfinger food zachwycają nie tylko niewielkim rozmiarem, ale też różnorodnością kolorów. Mogłoby się bowiem wydawać, że potrawy “do ręki” nie mają zbyt wiele do zaoferowania pod kątem estetycznym. Jak się jednak okazuje, mniej zdecydowanie oznacza więcej! Pracownicy cateringu finger food przechodzą samych siebie w tworzeniu kolejnych propozycji.

Najpopularniejszym rodzajem finger food oferowanym przez catering są kanapki. Dużą popularnością cieszą są m.in. mini burgery na wykałaczce. Miniaturowe bułeczki z plastrem wędliny, drobnym skrawkiem sałaty i kółeczkiem z żółtego sera z pewnością przykują uwagę maluchów. Catering może dostarczyć również kanapki w bardziej tradycyjnej formie, np. z chleba tostowego, pokrojone w estetyczne trójkąty. Małym gościom mogą one kojarzyć się z jedzeniem przygotowywanym przez rodziców w domu, dzięki czemu znacznie chętniej sięgną po jedną z przekąsek. Catering finger food może udowodnić również dzieciom, że sałatki wcale nie są tak straszne, jak mogłoby się wydawać. Z pewnością niejeden maluch zwróci uwagę na drobno pokrojone warzywa i owoce w małych, przezroczystych łódeczkach.

Na stole mogą pojawić się również miniwrapy. Większości dzieciom z pewnością skojarzą się z uwielbianymi przez nie fast foodami. Ten rodzaj finger food podawany jest przez catering w różnych postaciach. Świetnym pomysłem mogą okazać się miniwrapy na… słonych paluszkach! Z pewnością żaden malec nie przejdzie obok nich obojętnie. Miniwrapy mogą być też trochę większe, na tyle, aby zmieściły się do dziecięcej dłoni. Zapobiegnie to ześlizgiwaniu się przekąsek z wykałaczek.

Oczywiście na imprezie dla dzieci nie powinno też zabraknąć słodkości. Warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie stanowiły one znacznej przewagi w menu. Tutaj catering finger food z dumą prezentuje swoją ofertę mini deserów. Puddingi, musy owocowe, markizy z kleksem bitej śmietany, miniaturowe babeczki – wybór jest imponujący. Wygodna forma podania sprawia, że maluch może rozkoszować się deserem bez brudzenia sobie palców i ubrania.

admin

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *