Na jakie rodzaje wydarzeń warto zatrudnić catering?

Organizowanie jakiegokolwiek wydarzenia z udziałem wielu osób często okazuje się nie lada wyzwaniem. Należy ustalić dogodny termin, pamiętać o adekwatnym przygotowaniu wnętrza, zadbać o nagłośnienie, dobrą rozrywkę i wiele innych szczegółów. Dlatego dopięcie wszystkiego na ostatni guzik może okazać się bardzo czasochłonne i stresujące. Aby temu wszystkiemu sprostać, warto powierzyć pewne kwestie organizacyjne firmom zewnętrznym – np. wyżywienie i obsługę kelnerską. W dzisiejszym artykule powiemy o więc wydarzeniach, na których catering okaże się pomocnym rozwiązaniem.

Wigilia firmowa z cateringiem i domową atmosferą

catering firmowy
Wigilia firmowa to czas, w którym wszystkie obowiązki schodzą na drugi plan. W związku z tym to wyjątkowa okazja, by porozmawiać z szefem i współpracownikami o tematach innych, niż praca. To również moment na refleksje i wspomnienia z mijającego roku, a także na wzajemne podziękowanie sobie za wysiłek włożony we wspólne sukcesy. Uzyskanie odpowiedniego nastroju podczas tego dnia wpływa bardzo korzystnie na integrację całego zespołu. Niemniej jednak im więcej pracowników w firmie, tym więcej jest rzeczy do przygotowania – w tym również jedzenia. Trudno w końcu wyobrazić sobie wigilię bez klasycznych potraw świątecznych, które tworzą domową atmosferę. I w tym przypadku podczas wigilii firmowej niezastąpiony okaże się catering, który pomoże osiągnąć ten świąteczny klimat. Firmy cateringowe w swojej ofercie posiadają także kreatywne dekoracje, które podkreślą jeszcze bardziej magię tego czasu. Warto jednak pomyśleć o cateringu na firmową wigilię w miarę wcześnie, aby uniknąć stresu wynikającego z braku dostępnych usług w tym burzliwym okresie.

Catering na piknik

Gdy w grę wchodzi impreza plenerowa, catering na piknik okazuje się być idealnym rozwiązaniem. Często usługa ta jest utożsamiana tylko z dostarczaniem jedzenia pod drzwi. Tymczasem catering oferuje znacznie więcej możliwości. Niezależnie od tego, czy jest to integracja pracownicza na świeżym powietrzu, impreza promocyjna danej marki, festiwale pod gołym niebem czy wydarzenie zrzeszające ludzi z danej miejscowości na kilka tysięcy osób, catering piknikowy zadba o niepowtarzalną zabawę kulinarną na każde podniebienie. Tego typu firmy często dostarczają również zadaszenia chroniące przed słońcem, strefę dla dzieci, mobilne food trucki oraz meble piknikowe, które można dobrać do koncepcji i scenografii wydarzenia, a także hale namiotowe zabezpieczające przed deszczem bądź gradem. Szczególnie interesująca może okazać się stacja live cooking, która niezależnie od wieku gości będzie zarówno atrakcją kulinarną, jak i edukacyjną.

Catering na wydarzenia biznesowe

Małe, jak i duże wydarzenia biznesowe łączy jedno – przerwa kawowa lub lunch. Natomiast same spotkania – często wielogodzinne lub kilkudniowe – dzielą się na bloki. Przerwy pomiędzy tymi blokami są idealnym momentem na nowe znajomości i jedzenie. W tym wypadku niezbędny okaże się catering. Konferencja, szkolenie, jubileusz firmowy czy bankiet wymagają niezbędnej ku temu obsługi kelnerskiej, a wybrane posiłki podniosą prestiż każdego spotkania. Natomiast podczas wyboru menu należy pamiętać, aby przekąski były sycące, a przy tym lekkostrawne. Zbyt ciężkie potrawy serwowane w ramach cateringu konferencyjnego mogą wywołać senność u zgromadzonych.
Odpowiednio dobrane do wydarzenia przekąski pozwolą utrzymać pełną koncentrację na interesach przez długi czas bez obciążania żołądka.
Catering okazuje się być nieocenionym wsparciem, po które sięga coraz więcej przedsiębiorców oraz osób prywatnych. Za sprawą indywidualnego podejścia firm cateringowych do Klientów, każde wydarzenie jest niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Dzięki elastycznemu menu, organizator posiada możliwość wpasowania się z zestawem potraw w gust zaproszonych tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie. Dlatego zlecając wyżywienie firmie cateringowej, realizator zyskuje nie tylko czas, ale też pewność, że jego goście wyjdą ze spotkania zadowoleni i nie będą mogli doczekać się kolejnej wizyty.

© mazowszak-catering.pl 2022 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.