Czym charakteryzuje się catering kanapkowy?

Kanapki są nieodzownym elementem śniadań i kolacji w wielu domach. Podawane w przeróżnych postaciach po prostu królują na stołach dzięki swoim nieograniczonym kombinacjom smakowym. Dodatkowo są szybkie w przygotowaniu. Obecnie kanapki doczekały się renesansu i serwowane są zarówno podczas spotkań z kontrahentami, jak i na konferencjach biznesowych. Dlatego firmy dowożące posiłki na wybraną okoliczność wprowadziły usługę cateringu kanapkowego. Istnieje także rozwiązanie typu finger food, czyli catering z przekąskami na “jeden raz”. W dzisiejszym artykule wyjaśnimy, na czym polegają obie usługi.

Czym jest catering kanapkowy

Catering kanapkowy posiada szereg dostępnych możliwości w swoim menu. Tworzenie nowych smaków pozwala na nieustanne urozmaicanie oferty niezależnie od pory roku. Dlatego latem kanapki świetnie sprawdzą się na firmowym tarasie lub podczas plenerowych integracji, a zimą zachwycą podniebienia w trakcie spotkań biznesowych w biurze. Przekąski “na raz” są świetnym rozwiązaniem, ponieważ sycą, ale nie obciążają żołądka. Catering kanapkowy sprawdzi się jako dodatek zarówno małych, jak i dużych imprez typu networking, szkolenia, bankiety, a nawet plenerowe spotkania pod halami namiotowymi. Przekąski zazwyczaj podawane są na paterze liczącej 20 i 25 kanapek, jednak istnieją także zestawy po 15 lub 30 sztuk.

Wybierając catering typu finger food na większe wydarzenia, poza jedzeniem można liczyć także na szereg dodatkowych udogodnień – począwszy od gwarantowanej zastawy, na obsłudze kelnerskiej kończąc. Wszystko jest uzależnione od wielkości imprezy oraz funduszy, które osoba organizująca planuje przeznaczyć.

Finger food catering – poznaj rodzaje przekąsek

Finger food to przekąski niewielkiego rozmiaru – na 1-2 kęsy – podane w wygodnej formie do zjedzenia bez używania sztućców. Tego typu posiłek jest podawany na zimno, więc nie trzeba martwić się o jego regularne podgrzewanie. Idealnie komponują się również z różnymi sosami. Przykładem przekąsek typu finger food są m.in. mini naleśniki, krakersy w słodkiej i wytrawnej wersji, warzywa na wykałaczce, mini pizze, precle z serem, mini wrapy, a nawet przekąski w cieście francuskim oraz wiele innych. Jednak klienci cateringu finger food najczęściej decydują się na kanapki w różnych odsłonach. Przekąski podane w takiej formie zachęcają do skosztowania – nie będzie można przejść obok nich obojętnie.

Kanapki dzięki swoim nieograniczonym kombinacjom smakowym wpasują się w każdą okoliczność oraz gust zaproszonych. Firmom cateringowym zależy nie tylko na przygotowaniu przekąsek bogatych w składniki odżywcze, ale także na tym, aby były one estetycznie podane. W ten sposób cateringowe kanapki prezentują się bardzo elegancko i apetycznie. Osoba organizująca wydarzenie ma do wyboru wiele różnych wersji. Jedną z głównych możliwości, jakie oferuje catering, jest opcja klasyczna, czyli zestaw najpopularniejszych składników takich jak ser, szynka, łosoś, warzywa w plastrach czy oliwki. Cateringowe kanapki dostępne są także wersji wegetariańskiej, wegańskiej, mięsnej, czy włoskiej i hiszpańskiej. Natomiast w  bardziej ekskluzywnych wariantach można skosztować przekąsek także z kawiorem lub owocami morza. Jak widać, firmy zapewniające catering finger food są przygotowane na każde preferencje smakowe. Istnieje również możliwość zamówienia kanapek, które wpasowują się w wymogi różnych diet, np. ketogenicznej lub redukcyjnej.

Usługa finger food catering jest rozwiązaniem, po które sięga coraz więcej firm oraz osób prywatnych. Kanapki – co ważne – dobrze się prezentują i są wygodne w przechowywaniu. Podawane na szwedzkim stole pozwalają gościom na swobodne eksplorowanie smaków. Niezależnie od formy spotkania, firmy cateringowe oferują także pomoc przy wyborze odpowiedniej ilości przekąsek dopasowanej do ilości osób. Dlatego w przypadku braku czasu, warto skorzystać z oferty cateringu typu finger food. Wszystko po to, aby przygotowane z najwyższą starannością kanapki mogły podbić serca zaproszonych.

© mazowszak-catering.pl 2022 Realizacja: Damtox
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Akceptuję polityka cookies.